კვარაცხელია ნაკრების ბომბარდირებში პირველია, ვინც ზედიზედ ოთხ მატჩში გაიტანა
ხვიჩა კვარაცხელიამ ვალიადოლიდში გამართულ ევრო 2024-ის შესარჩევი ჯგუფის ბოლო შეხვედრაში ესპანეთის ნაკრების კარი აიღო და ორი მნიშვნელოვანი მოვლენის გმირი გახდა.
22 წლის თავდამსხმელი პირველი ფეხბურთელია, რომელმაც საქართველოს ეროვნულ ნაკრებში ზედიზედ ოთხ შეხვედრაში გაიტანა. „ნაპოლის“ ქართველმა ვარსკვლავმა თავი გამოიჩინა ტაილანდთან (8:0), კვიპროსთან (4:0), შოტლანდიასთან (2:2) და ესპანეთთან (1:3) შეხვედრებში.
ხვიჩამ ოთხ მატჩში ხუთი გოლი გაიტანა – ტაილანდთან, კვიპროსთან და ესპანეთთან, შოტლანდიასთან კი დუბლი შეასრულა. აღსანიშნავია, რომ ხუთიდან სამი გოლი გიორგი ჩაკვეტაძის გადაცემით გაიტანა (კვიპროსთან, შოტლანდიასთან და ესპანეთთან) და ეს წყვილი ნაკრებში შეუცვლელ დუეტად ყალიბდება.
მეორე მნიშვნელოვანი ფაქტი – კვარაცხელიამ საქართველოს ნაკრებში უკე მე-15 გოლი გაიტანა და „ჯვაროსნების“ საუკეთესო ბომბარდირებში ერთი ადგილით დაწინაურდა. 15 გოლი აქვს გატანილი ალექსანდრე იაშვილსაც, მაგრამ მან ეს 67 შეხვედრაში მოახერხა, ხვიჩა კი ფეხბურთის ფედერაციის ამჟამინდელ ვიცე-პრეზიდენტს 28 შეხვედრის შემდეგ გაუთანაბრდა.