მეუფე იაკობი გიორგი გახარიას სკანდალურ ბრალდებას უყენებს - „ყველაფერი გააკეთა, რომ ესკალაცია მომხდარიყო“
01.06.2021 ნახვები: 1152
დღეს, 1-ელ ივნისს, წმინდა ნინოს ხსენების დღეს, ბოდბის მონასტერში მეუფე იაკობმა წირვა აღავლინა.
„დიდება და მადლობა უფალს. მადლობა განსაკუთრებით დედებს, რომლებმაც წალკოტად აქციეს აქაურობა. უფლის სახლია წმინდა ნინოს სახელობის ტაძარი. ეს არის პატრიარქის და საქართველოს შემოწირულობისგან. საკმაოდ დიდი პერიოდი გიორგი გახარია იყო აღმასრულებელ ხელისუფლებაში, როგორც ეკომიკია მინისტრი, ისე ვიცე-პრემიერი და შემდეგ, პრემიერი, პრემიერობამდეც მოქმედ პრემიერზე მეტი ძალა ჰქონდა და მერე თვითონ გახდა პრემიერი. პანდემია რომ არ მოსწრებოდა იყო, საუბრები რომ უნდა წასულიყო თანამდებობიდან. ახლაც მიდიოდა საუბრები, რომ ცოტა ხანში წავიდოდა. მელიას საქმეს არანაირი მნიშვნელობა არ ჰქონდა. მე ვფიქრობ, რომ დაასწრო მოვლენებს, იცით, რომ ინფირმაციები მეც მაქვს იქიდან. გახარიამ მუშტების ბრახუნითაც დაარწმუნა პარლამენტის ზოგერთი წევრები, რომ მელიასთვის იმუნიტეტის შეწყვეტა იყო აუცილებელი. ყველაფერი გააკეთა, რომ ესკალაცია მომხდარიყო. ცოტა ხანში გამოდის და ამბობს, ამას რას აკეთებთო. უბრალოდ, თავისებთან ცუდად გამოვიდა, როგორც მე ვიცი. რატომ ლაპარაკობენ, რომ ივანიშვილის პროექტია, ჩემთვის გაუგებარია. მე ველოდებოდი, ვის წარადგენდა თავის გუნდში და იყო ადეიშვილის კადრები, ვნახე შიგნით, ადეიშვილის, მერაბიშვილის, ასევე კეზერაშვილის, ანუ „ნაცმოძრაობის" რაღაც ნაწილი ჰყავს გუნდში," - განაცხადა მეუფე იაკობმა.